Hayatı kolaylaştıracak püf noktalar

 Anasayfa / Hayatı kolaylaştıracak püf noktalar

Hayatı kolaylaştıracak püf noktalar

Patatesin filizlenmesi nasıl önlenir, filizlenmemesi için ne yapmalı? Patateslerin filizlenmesinin engellenmesi için öncelikle saklama ortamının nem seviyesine dikkat edilmelidir. Çok nemli ortamlar patateslerin filizlenme sürecini oldukça hızlandıracağından dolayı patatesler kuru bir ortamda saklanmalıdır.

* Ananas nasıl muhafaza edilir, nasıl saklanmalı? Ananası bozulmadan uzun süre muhafaza etmek için; soyulmuş ve dilimlenmiş ananasları bir saklama kabına koyup ağzını sıkıca kapatın ve buzdolabına koyun. Bu şekilde ananasları buzdolabında 2-4 gün arasında saklayabilirsiniz.

* Bakliyatlar nasıl saklanır? Bakliyatlarını saklarken önce cam kavonazlara koyun ve kavanoza bir miktar kaya tuzu ilave edin. Kaya tuzu bakliyatlarınızı bozulmadan uzun süre saklamanıza yardım edecektir.

* Şeker ve tuz rutubetten nasıl korunur? Şeker tuz vb. gıdaları rutubetten kurtarmak için kavanozun veya kutunun dibine önce kurutma kağıdı koyun. Daha sonra üzerine gıdalarınızı doldurun ve ağzı kapalı ir şekilde muhafaza edin.

* Sucuğu küflenmemesi için ne yapılır Sucuğunuzu marketten aldınız ve bir miktar kullandınız. Geriye kalan sucuğunuzun küflenmemesi için kesilmiş olan bölgenin üzerine biraz limon sürün ve öyle saklayın. Sucuğunuzun küflenmediğini göreceksiniz.

* Turşunuzun tuzu fazla ise; Hazırladığınız turşuyu, tuzu fazla olduğu için yiyemiyorsanız, kabukları soyulmuş birkaç adet soğanı sirkeye koyun ve bu karışımı da turşuya ilave edin. Üç dört hafta kadar bekletin. Turşunuzun tuzunun azaldığını göreceksiniz.

* Yumurtanın sarısı nasıl saklanır? Yumurtanın beyazını kullandıktan sonra sarısını kullanamayacaksanız, yumurta sarısını bir çay tabağına koyun ve üzerini kaplayacak kadar su dökün. Bu yöntem yumurta sarınızı birkaç gün taze bir şekilde saklamanızı sağlayacaktır.

 * Reçel ve marmelatların uzun bir süre dayanması için; Kavanozlara koyduğumuz reçel ve marmelatların uzun bir süre dayanması için kavanozların ağızlarını alkole batırıp sıkılmış bir parşömen kağıdıyla sıkıştırabiliriz.

Yıldızlar Catering İnteraktif Avantajlar

Bilgilendirme
Bilgilendirme

Menülerimiz Hakkında Anlık Bilgilendirme Avantajı

Uygun Fiyatlar
Uygun Fiyatlar

Bireysel veya Kurumsal Her Bütçeye Uygun Fiyat Avantajı

Bize Yazın
Bize Yazın

Öneri ve Düşüncelerinizi Bizimle paylaşın

7/24 Hizmet
7/24 Hizmet

Profesyonel Kadromuz ile Tüm Markalara Hizmet Veriyoruz.

Yıldızlar Catering

Kalite ayrıcalık değil, bir haktır..

Firma Kapasitemizİstatistik


Günlük Üretim

Taşıma Hizmeti

Yerinde Üretim

Özel Davet

Organizasyon Hizmeti